Kam spěje podnikatelský svět?steemCreated with Sketch.

in cesky •  3 months ago 

To samozřejmě nevím. Vidím toho sice hodně. Ale dokážu si ten přehršel informací správně vyhodnotit? Dost o sobě pochybuji. Zvláštní. Když jsem býval mladý a věděl toho o světě výrazně méně než dnes, tak jsem o sobě tolik nepochyboval...

Párkrát jsem už psal o firmě ZONKY. Teda pro pořádek. Ona už se tak nejmenuje. Od včerejška se jmenuje Benxy... Zonky je už jen obchodní značka. Firma totiž expanduje do světa. A někdo usoudil, že Zonky není pro dobytí světa to pravé jméno. Původní značka zůstane jen v Čechách.

Teď nastoluji hned dvě otázky. Kdo je ten někdo, kdo usoudil? Přes řetěz firem patří Benxy P.Kellnerovi. Tady je odpověď snadná. Ona a "jeho" lidé. Přičemž on jediný je nepochybně ten nezávislý, zpupný, ctihodný gentleman, který má poslední slovo.

Co vlastně chce? Kupuje skupinu NOVA. Koupil 02. Provozuje obrovský byznys. V Čechách Airbank. Které je ochoten se za slušnou cenu zbavit. HomeCredit. Vrhá se na Čínu, Vietnam... Z Ruska spíš ustupuje. Je to schopný vizionář, který tuší, jaká bude budoucnost? Teď je úspěšný. Stojí tedy za to ho nějak z povzdálí sledovat.

Co dělá Benxy? Úplně se rozešlo se svými kořeny. "Lidé lidem". To už je jen heslo. Ve skutečnosti lidé svými penězi jen participují na poskytnutých půjčkách. Jakmile program schválí půjčku, je automaticky poskytnuta. Participanti pak dostanou k možnému přeinvestování jen její díl. "Příběhy". To je další zaniklý trhák. Že příběhy táhnou. Podle nich se investoři rozhodují... Vůbec ne. Příběhy mají být zrušeny. Mohou být vylhané od Á do Zet. A vlastně nic neřeknou...

Teď už je firma jen o zisku. A lidský faktor nahrazují automaty. Taková samoobslužná pokladna na půjčky v supermarketu. Naházíte do stroje údaje o sobě. Stroj provede co nejkomplexnější ověřování a posuziování podle tuším 160 kritérií. Obratem vyplivne, jestli Vám půjčí. A za kolik.

Bývalo to jinak. Ti lidé a individuální přístup bývaly zdůrazňovány... Masaryk hlásal, že státy zanikají s opuštěnými idejemi, které stály za jejich vznikem. Platí to i o firmách? Jasně, že to nevím. Společnost Suezského průplavu už také dávno nevlastní Suezský průplav. Přesto dále podniká v investicích. Možná, že už pod jiným jménem. Dlouho jsem ji nesledoval...

Vypadá to, že pan Kellner má vizi, do čeho jít a do čeho ne. A naplňuje si ji. S jedním jeho počinem nelze než souhlasit. Provozuje pekelně drahé soukromé gymnázium. Ale není to pro bohaté nafoukané blbce. Pokud IQ Vašich dětí začíná někde u vysokého nadrpůmeru a zasahuje hluboko do pásma geniality, tak si směle podejte přihlášku.

Asi polovina studentů dostane stipendium. Jsou to ti nejlepší z nejlepších. A učí je ti nejlepší pedagogové za pro většinu učitelů pohádkové platy. Na jakémkoliv prospěšném vybavení se nešetří... P.Kellner tak získává když ne vděčné, tedy loajální nejlepší mozky. Které se pravděpodobně nepostaví proti němu, ale v budoucnu budou kopat za něj... Tohle je chytré, ne?

Jsou i další jeho kroky chytré? Rozhodně jsem se na docela vysoké úrovni managementu zeptal na kryptoměny. Tak vydělat se na tom krátkodobě asi dá... Ale zatím to ještě nestojí za přemýšlení. A jelikož tento názor zastávají domácí lidé z PPF, budou nepochybně prezentovat názory P.Kellnera.
QmZdEgdEG3gM7H2SwXosyGgGNMV2NanfmiFcMKgeQgEc2i.png
P.S.: Tenhle článek je současně pokusným balonkem, kolik k sobě přiláká o něco významnějších downvotů. Vypadá to, že pár pisatelů z tagu #cesky na sebe přilákalo pozornost nějakých samozvaných strážců čistoty Steemitu. O tom asi bude můj další článek.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

!BEER
!COFFEEA

Zatím jsi žádné záporné hlasy nepřilákal...

!trdovoter
!BEER
!COFFEEA

Congratulations @jjprac, you successfuly trended the post shared by @krakonos!
@krakonos will receive 0.72735975 TRDO & @jjprac will get 0.48490650 TRDO curation in 3 Days from Post Created Date!

"Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

Až si vyžádám hlas od Steembasincoma, tak nejméně 4 zaručeně přijdou.

Jak se o něj žádá? Ty od nich nedostáváš upvoty automaticky na každý post?

Žádá se přes Discord. Je to na mě zbytečně složité. Nechal jsem petrvl, aby to nastavil za mě. Teď si můžu vždy po 24 hodinách zažádat...

Jsem myslel, že to dělá automaticky. A divil se, že žádné nemám...

To nepotěší. Těžko proti tomu nalézt obranu.

Congratulations @jjprac, 2.85% upvote has been shared with your successful call on the post that shared by @krakonos!


Support @trendotoken projects by delegating : 100SP , 200SP , 500SP , 1000SP , 2000SPHey @krakonos, here is a little bit of BEER from @jjprac for you. Enjoy it!

Tak ať to mají ti vlaječkovací válečníci v tomhle případě o něco těžší ;)

@tipu curate

Díky.

!trdo

Congratulations @garygeo1, you successfuly trended the post shared by @krakonos!
@krakonos will receive 0.00571050 TRDO & @garygeo1 will get 0.00380700 TRDO curation in 3 Days from Post Created Date!

"Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

coffeea You need to own more COFFEEA (5 COFFEEA in your wallet allows you to send 1 TOKEN per day)

You need to stake more BEER (6 staked BEER allows you to call BEER one time per day)

Congratulations @krakonos, your post successfully recieved 0.81049613 TRDO from below listed TRENDO callers:

@jjprac earned : 0.4849065 TRDO curation
@garygeo1 earned : 0.003807 TRDO curation
@xlisto earned : 0.05161725 TRDO curation


To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

coffeea You need more COFFEEA in order to use this service.

Sorry, you don't have enough staked BEER in your account. You need 6 BEER in your virtual fridge to give some of your BEER to others. To view or trade BEER go to steem-engine.com

A to je to proč jim v kryptu ujede vlak, proto miluju krypto, je totiž opravdu o hesle lidé lidem. :)

Na ten se už těším, na ty o strážcích čistoty. Tvoje tvorba, když jsi doba je fantastická. V mém žargónu bych napsal výživná.

Kellnera? Toho můžeme opravdu jen sledovat. Investiční, obchodní příležitosti, které má by jsme v našich kruzích nevyužili, ani kdybychom se složili všichni dohromady.

!BEER
!trdo

Congratulations @xlisto, you successfuly trended the post shared by @krakonos!
@krakonos will receive 0.07742588 TRDO & @xlisto will get 0.05161725 TRDO curation in 3 Days from Post Created Date!

"Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site